Projekt „Škola rodinných financií“

Projekt  „Škola rodinných financií“  podporená Nadáciou pre deti Slovenska a spoločnosťou Provident  úspešne pokračuje pod vedením lektorov Mareka a Mary. Séria prednášok na vybrané finančné témy sa pomaly  blíži ku koncu spolu s končiacim sa letným semestrom.

Teší nás, že máme možnosť študentom odovzdať aspoň časť naozaj dôležitých informácii a tiež nás veľmi teší výrazný záujem zo strany študentov o tieto informácie. Je skvelé, že to neprebieha ako štandardné „prednášky“, ale môžeme tu hovoriť o naozaj plodných diskusiách.

V tejto súvislosti by sme radi spomenuli skutočnosť, ktorá nás v rámci projektu veľmi  teší.  A síce, že o takúto diskusiu a poskytnutie praktických informácii študentom majú záujem aj ľudia, ktorí pôsobia vo finančnej praxi už niekoľko rokov.

Po určitom čase sa nám opäť ozval Patrik Zálešák zo spoločnosti FINFIT, ktorý už raz navštívil našu organizáciu ako rečník minulý rok počas Letnej školy úspechu. Tento krát prišiel s iniciatívou on, ponúkol realizovať otvorenú diskusiu so študentmi. Spolu s ním nás navštívila aj jeho kolegyňa Petra Kubišová zo spoločnosti  I.P.Group.

Obidvaja majú bohaté skúsenosti v oblasti financii a finančného sprostredkovania pod svojou vlastnou značkou. Študentom poskytli objektívny pohľad na problematiku sprostredkovania a spoločností, ktoré tieto služby poskytujú a dôvody predsudkov voči týmto spoločnostiam.  Študenti sa tiež pýtali na témy ako podnikanie a kapitálová náročnosť, poistenie, hypotéky a mnoho ďalších.

Sme naozaj radi, že celá udalosť prebehla v príjemnej a priateľskej atmosfére a že naši dvaja  hostia Patrik a Petra zodpovedali vyčerpávajúco a niekedy s určitou dávkou nadsázky a humoru na väčšinu otázok našich študentov. Otázok bolo viac ako vyhradeného času a tak nám len ostáva dúfať, že Patrik a Petra k nám ešte niekedy zavítajú, aby uspokojili zvedavosť študentov po potrebných a dôležitých informáciách.

Týmto sa chceme našim hosťom poďakovať za ich návštevu a tiež v neposlednom rade Patrikovi Zálešákovi za finančný dar našej neziskovej organizácii ZADOBE.

13045654_10153647046976275_291917469_n 13081642_10153647046826275_1334173960_n